Dziś jest piątek 24 lutego 2023, dziś są imieniny: Macieja i Bogusza

Menu strony

Licznik

Odwiedziło nas:
12215016
osób

Onet podróże
Polskie Radio
PITAX

Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Trzcińsko-Zdrój

dodano: 2011-10-05 08:39:36

Projekt realizowany dla dzieci i młodzieży w wieku 7-13 lat z terenu gminy Trzcińsko – Zdrój a realizacja projektu potrwa od 01. lutego 2010 do 30. czerwca 2010 roku.

Głównym cele projektu jest integracja i aktywizacja dzieci i młodzieży z terenów gminy Trzcińsko-Zdrój celem przeciwdziałania szerzącej się degradacji społecznej i związanym z tym ryzykiem rozwoju patologii wśród dzieci i młodzieży z tych terenów. Projekt ma na celu także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu wśród dzieci z terenów wiejskich, poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności w grze w piłkę nożną oraz poprawę kondycji fizycznej podczas zorganizowanych treningów z udziałem i pod kierunkiem trenera Przyczynić ma się także do rozwijania własnych zainteresowań poprzez budowanie aktywnych postaw wobec otoczenia, a także zintegrowanie mieszkańców gminy Trzcińsko-Zdrój w czasie zorganizowanego na zakończenie realizacji projektu turnieju piłki nożnej o „Puchar Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój”, promocję piłki nożnej na terenie gminy oraz ukazanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Grupą docelową projektu stanowią dzieci i młodzież w wieku 7-13 lat z terenu gminy. W wyniku rekrutacji wytypowana zostanie grupa 44 uczestników (22 dziewczęta i 22 chłopców), którzy utworzą 4 drużyny piłkarskie, po dwie drużyny dziewcząt i chłopców w przedziale wiekowym 7-13 lat. Wszyscy uczestnicy projektu zostaną bezpłatnie wyposażeni w podstawowe elementy ubioru: stroje sportowe, buty, piłki do gry oraz rękawice bramkarskie. Gmina jako partner projektu zobowiązała się do bezpłatnego udostępnienia hali sportowej do gry w piłkę nożną w okresie zimowo-wiosennym oraz w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych także w okresie wiosenno-letnim. W okresie wiosenno-letnim zajęcia odbywać się będą na boisku miejscowej drużyny: „Orzeł” Trzcińsko-Zdrój. Zostanie tam także rozegrany turniej o „Puchar Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój”. Zajęcia sportowe odbywać się będą w okresie marzec-czerwiec 2010 r. Prowadzone będą raz w tygodniu przez okres 4 miesięcy po 3 godziny tygodniowo dla każdej z drużyn (łącznie każdy uczestnik projektu skorzysta z 42 godzin treningowych). Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanego trenera. Uczestnikom zostanie zapewnione ubezpieczenie NNW. Zajęcia odbywać będą się w godzinach dostosowanych do potrzeb grupy, na poziomie trudności dostosowanym do poszczególnych drużyn.

Na zakończenie projektu zostanie zorganizowany turniej o „Puchar Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój”. Podczas turnieju zostaną rozegrane mecze drużyn dziewczęcych oraz chłopięcych. Zwycięzcy poszczególnych meczy rozegrają mecz finałowy. Po zakończeniu części sportowej turnieju zorganizowana zostanie impreza integracyjna podsumowująca projekt, podczas której zostaną wręczone puchary dla każdej z drużyn uczestniczącej w projekcie. Do udziału w imprezie zostaną zaproszeni rodzice dzieci oraz mieszkańcy Gminy. Podczas imprezy zostanie zorganizowane wspólne ognisko z poczęstunkiem. Mamy nadzieje, że realizacja projektu przyczyni się do wzrostu integracji i aktywności lokalnej społeczności oraz promocję aktywnego stylu życia i rodzinnego spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców gminy Trzcińsko-Zdrój.

Dane adresowe

Urząd Miejski Trzcińsko
ul. Rynek 15
74-510 Trzcińsko - Zdrój

tel. 91 41 48 001
fax 91 41 48 103
e-mail: um@trzcinsko-zdroj.pl

Ważne informacje

NIP: 858-17-31-665
REGON: 811684835
konto: 02 9370 1020 0400 0130 2004 0008

Godziny pracy

Urząd Miasta jest czynny
poniedziałek - czwartek w godzinach 7.30 - 15.30
piątek w godzinach 7.00 - 15.00